KAMERA MONTAJI HİZMETİ

 

  

Güvenlik Kamerası nedir ne için kullanılmalıdır?

 

Güvenlik kameraları günümüzde ihtiyacımız halinde kullandığımız bir olayı görüntülemek ve kayıt etmek amaçlı kullandığımız kapalı devre elektronik bir sistemdir.

   

 

Güvenlik Kameraları Kaça Ayrılır?

  

1.Analog HD Kameralar

2.Ağ Tabanlı Kameralar

 

 

  • 1- Analog HD Kameralar

  

Analog HD kameralar günümüzde sıkça kullandığımız "tak çalıştır" mantığıyla çalışan analog sinyali koaksiyel kablo üzerinden codecleyip h264 formatında görüntüleri sıkıştıran bir sistemdir.  bağlantı türleri ise "BNC Konnektör" ve "Power Konnektör" ' dür.

 


  • 2- Ağ Tabanlı Kameralar

  

Ağ Tabanlı kameraların ise çalışma prensibi analog hd'ye göre biraz daha farklı ve profesyonel tiptedir.

  

Bağlantı yapısı RJ45 olup network switch + adaptör ya da PoE (Power Over Ethernet) "Ethernet üzerinden güç" ile isimlendirilen bir teknoloji yapısı ile data kablosu ile birlikte elektrik akımı ve data sağlanmaktadır. 

 

Ağ Tabanlı kameralar kendi içerisinde'de tek başına bir yazılım ve donanım arasında kernel yapısı bağlantılır. kameraya erişmek için harici bir dvr kullanmaksızın IP numarasından kameranın konfigürasyonuna erişip ayarlarınızı yönetebilirsiniz.

 

Bu şekilde toplu bir kamera sisteminde kameraların ayar yapısına erişip kameraları sistemi kurmuş olduğunuz network altyapısına uygun bir biçimde ip gruplarını verebilir ve sistemi diğer sistemlerle entegre halde (Windows Tabanlı Yazılımlar) veya  ağ tabanlı kayıt cihazlarında görüntüleyebilirsiniz.